Ми у ЗМІ

moloko pg_svynous_2Зимою пропозиція молока зазвичай скорочується через сезонне коливання продуктивності корів, що штовхає ціни на молокопродукти вгору. За словами Івана Свиноуса, провідного наукового співробітника відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», зимою 2024-2025 років підвищенню собівартості молока від сільськогосподарських підприємств також сприяють додаткові чинники, а саме:

  • посилення податкового навантаження на фонд заробітної плати найманих працівників внаслідок підвищення військового збору до 5%;
  • здорожчання пального, яке в умовах перебоїв з електропостачанням стало основним джерелом енергії, що забезпечує механізацію виробничих процесів у молочному скотарстві – зокрема первинну обробку.

В такий ситуації, за оцінкою експерта, оптово-відпускні ціни на продукцію молокопереробних підприємств зростатимуть. До того ж податкові новації і подорожчання пального аналогічно впливатимуть і на роздрібну торгівлю.

Читати далі:

   

vzpichka pg_cheremisinaЗростання цін на хліб триватиме. За прогнозами Інституту аграрної економіки, протягом грудня-березня 2024-2025 років хліб у середньому додасть в ціні 6-10%, а саме:

  • хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку: +8,1% до 53,90 грн/кг;
  • хліб пшеничний з борошна першого ґатунку: +8,0% до 44,1 грн/кг;
  • хліб житній: +9,8% до 46,8 грн/кг;
  • батон: +6,1% до 27,9 грн за 500 г.

«Враховуючи соціальну значимість хлібопекарської продукції, суттєвих цінових стрибків не очікується, – коментує Світлана Черемісіна, головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки». – Але негативний вплив здорожчання сировини для хлібовиробництва і складної ситуації в енергетиці виробники компенсують за рахунок більш помітного зростання цін на кондитерську продукцію».

Отже, зимою 2024-2025 українцям буде не солодко – адже виробники підвищуватимуть роздрібні ціни на печиво, тістечка, випічку, торти тощо, щоб компенсувати зростання собівартості соціальних сортів хліба.

Джерело: the page

   

ovochi pg_salo«Для зменшення втрат плодоовочевої продукції, яку заготовили виробники для реалізації наприкінці зими та навесні, важливе дотримання технологій зберігання у сховищах. Це напряму залежить від енергопостачання, наприклад для сховищ з регульованим газовим середовищем», – говорить Інна Сало, головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки».

Тому через складнощі зберігання та інші фактори науковці прогнозують зимою зростання цін на капусту білокачанну до 45 грн за кг (+7%) та ріпчасту цибулю – до 20 грн за кг (+14%).

 Джерело: the page

   

moloko pg_svynousЗвісно, виробники шукають рішення, які дозволяють не переривати виробництво під час відключень світла. Але Іван Свиноус, провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», вказує на додатковий тиск здорожчання пального, яке в умовах перебоїв з електропостачанням стало основним джерелом енергії для механізації виробничих процесів у молочному скотарстві, зокрема, первинної обробки.

Через сукупність негативних чинників науковці Інституту аграрної економіки очікують, що в січні 2025 року вартість молочних продуктів порівняно з груднем 2024 року зросте на 8-19%, а саме:

  • пастеризоване питне молоко 2,5%: +19%, до 65,45 грн/кг;
  • кефір 2,5%: +12%, до 72,30 грн/кг;
  • сметана 15%: +12,8%, до 176,80 грн/кг
  • сир кисломолочний 9%: +8,9%, до 280 грн/кг;
  • вершкове масло 73%: +8,2%, до 560,80 грн/кг;
  • тверді сири: +11-13%, до 580-630 грн/кг.

Джерело: the page

   

miaso pg_kopytecНаталія Копитець, провідна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» підтверджує, що великі підприємства – основні виробники м’яса птиці та свинини забезпечили себе альтернативними джерелами електроенергії. На думку експертки, це дозволяє не порушувати виробничий процес, однак значно підвищує собівартість м’яса і врешті-решт зумовлює підвищення цін на нього.

Через сукупність факторів, за прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, перед Різдвом та Новим роком можливе підвищення роздрібних цін на яловичину, свинину і курятину до 9%.

Джерело: the page

   

kartoplia espresoЗа даними Інституту аграрної економіки, у січні-жовтні до України завезли 24,3 тисячі тонн картоплі. Це на 91% більше, ніж за аналогічний період торік. “Другий хліб” імпортували переважно з Польщі, Єгипту й навіть Азербайджану.

Зростання імпорту фіксується з другого півріччя. Тобто у період, коли стало остаточно зрозуміло, що спека й посуха негативно вплинули на врожай картоплі в нашій країні, — зауважує Богдан Духницький, провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ “Інститут аграрної економіки”. — Окремі фахівці галузі зазначають, що, крім погодного чинника, далося взнаки скорочення площ під картоплею як з боку професійних фермерів, так і господарств населення. Хоча левову частку пропозиції картоплі (98%) забезпечують саме останні.

Читати далі:

   

krupy cheremisina_grudenВчена Інституту аграрної економіки Світлана Черемісіна розповіла, що за даними Держкомстату з початку року всі види круп поступово дорожчають, повідомляє 24 Канал.

Майже всі позиції серед круп здорожчали за останній час:

  • крупи ячні додали в ціні 21,0 % – до 18,76 гривні за кілограм,
  • манні крупи подорожчали на 12,7 % – до 23,98 гривні за кілограм,
  • рис зріс в ціні на 7,7 % – до 55,23,
  • пшенична крупа здорожчала на – 9,6 % і коштує нині 18,80 гривні за кілограм,
  • гречка подорожчала на 7,3 % –до 30,98 гривні за кілограм.

    Читати далі:

   

khlib gruden_cheremisinaНауковиця Інституту аграрної економіки Світлана Черемісіна говорить, що найближчим часом хліб може здорожчати, передає 24 Канал. Втім, ріст цін буде поступовим і без великих значень.

Так, за її словами, більшість позицій за останній час зросли у ціні:

  • хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку подорожчав до 49,90 гривні за кілограм (+13,2 %),
  • хліб пшеничний з борошна першого ґатунку – до 40,81 гривні за кілограм (+14,2 %),
  • хліб житній – до 42,67 гривні за кілограм (+14,1 %).

Батон додав в ціні 14,0 % і коштує нині 26,26 гривні за 500 грамів.

Читати далі:

   

salo ovochi_grudenПрогнозується, що в грудні 2024 року овочі можуть подорожчати до 15%, а фрукти – до 10%. Зокрема, ціна білокачанної капусти може зрости до 33 гривень, ріпчастої цибулі – до 20 гривень, а картоплі – до 37 гривень.

За словами Інни Сало, у грудні ціни на яблука та виноград зростуть до 10 %. Ціни на імпортовані плоди й надалі залишатимуться на доволі високому рівні. Зокрема, на апельсини – до 85 гривень за кілограм, лимони – 65 гривень за кілограм, мандарини – 80 гривень, банани – до 60 гривень.

Станом на 26 листопада 2024 року, порівняно з кінцем жовтня цього року, ціни на овочі борщового набору зросли. Зокрема:

Читати далі:

   

24 kanalЦіни на мʼясо традиційно перед Новим Роком продовжать зростати. Перед святами можливе підвищення роздрібних цін на ці види м’яса до 9 %, прогнозує науковиця Інституту аграрної економіки Наталія Копитець у коментарі 24 Каналу.

Традиційно на новорічні та великодні свята спостерігається відчутне зростання цін на основні види м’яса – яловичину, свинину та м’ясо птиці.

Водночас за словами Копитець, протягом року, з листопада 2024 року порівняно з відповідним періодом 2023 року, найбільше подорожчали:

  • яловичина (ребра та гуляш), ціни на які зросли на 7,6 – 19,7% й становлять 168,95 – 302,40 гривень за кілограм;
  • м’ясо без кісток: свинина ошийок до 281,95 гривні за кілограм (+15,3%), свинина для шашлику до 261,37 гривні (+19,5%), куряче філе до 172,33 гривні (+9,0%).

    Читати далі:

   

Сторінка 1 з 49

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>