Ми у ЗМІ

gorokhГорох завдяки своїм агротехнологічним, кормовим та економічним перевагам є важливою для сільськогосподарського виробництва культурою. У 2024 році площі посіву гороху становлять 212,1 тис. га, що на 41,4% перевищує минулорічні показники.

Такі дані Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

AgroPortal.ua поспілкувався із заступником директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, членом-кореспондентом НААН Олександром Нечипоренком про те, чим цікавий горох українським агровиробникам, та чи вдається на ньому заробити.

Читати далі:

   

kartoplia 24_kanalСтаном на 9 жовтня 2024 року ціна картоплі становить 26,87 гривні за кілограм. Це, за словами науковиці Інституту аграрної економіки Інни Сало, на 8 % перевищує ціну на кінець серпня.

За її словами, у 2024 році спека та посуха спричинили значне зменшення урожаю овочевих порівняно з минулим роком.

Науковиця розповіла 24 Каналу, що в Україні валовий збір картоплі в середньому становить 21 мільйон тонн. З них практично до 100% виробляється господарствами населення.

Обсяги імпортних поставок картоплі у фонді споживання складають до 5%, тобто близько 250 – 300 тисяч тонн, – ділиться науковиця.

Читати далі:

   

kava dukhnytskyiБіржові ціни на арабіку стали найбільшими з 2011 року. Інший основний сорт — робуста — цьогоріч уже здорожчав на 40% і має історично максимальну вартість, — говорить Богдан Духницький, провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ “Інститут аграрної економіки”. — За останніми даними Світової організації кави (ICO), у серпні цього року середня ціна кави становила 2,39 долара США за фунт. Це більш ніж у півтора раза перевищило ціну серпня минулого року. 

Незважаючи на нові побоювання щодо обсягів виробництва через погодні негаразди, попередня оцінка ІСО в сезоні 2023/24 залишилась без змін. Загальна пропозиція, яка становить 178 мільйонів мішків вагою по 60 кілограмів, незначно перевищить попит — 177 мільйонів мішків. Отож найближчим часом не має спостерігатись дефіцит кави. З другого боку, проблеми з логістикою на глобальному рівні, включаючи перевантаженість портів, нестачу контейнерів для перевезення морським транспортом, терористичні загрози в Червоному морі, даються взнаки.

Читати далі:

   

ovochi zhovten_saloСтаном на кінець вересня 2024 року ціни на овочі борщового набору проти кінця серпня цього року, за даними Мінфіну України, зросли: картопля коштує 25,55 гривні за кілограм (+2,6 %), морква – 18,49 гривні за кілограм (+17,9 %), буряк – 16,33 гривні за кілограм (+41,5 %). Дещо знизилась ціна на капусту білокачанну – до 30,95 гривні за кілограм (-5,3 %) та цибулю ріпчасту – до 15,82 гривні за кілограм (-16,7 %). Про це науковиця "Інституту аграрної економіки" Інна Сало розповіла у коментарі 24 Каналу.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, до кінця жовтня 2024 року з підвищенням споживчого попиту на овочі за сталої пропозиції очікується незначне їх здорожчання – до 10 %. Зокрема, може додати в ціні капуста білокачанна – до 34 гривень за кілограм та цибуля ріпчаста – до 17 гривень за кілограм. Це, звісно, залежатиме від обсягів постачання овочів, умов їх зберігання та логістики.

Читати далі:

   

cklib zhovten_cheremisinaПротягом літа продукція хлібопекарської галузі зазнала наступного здорожчання: хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку подорожчав до 48,50 гривні за кілограм (+6 %), хліб пшеничний з борошна першого ґатунку – до 39,59 гривні за кілограм (+7,7 %), хліб житній – до 40,93 гривні за кілограм (+7,9 %). Про це науковиця "Інституту аграрної економіки" Світлана Черемісіна розповіла у коментарі 24 Каналу. Батон, за її словами, додав у ціні 7,4 % і коштує нині 25,39 гривні за 500 грамів.

Тенденція поступового здорожчання хлібопекарських виробів зберігається. Лише протягом серпня – вересня хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку подорожчав на 2,0% – до 48,50 гривні за кілограм, хліб пшеничний з борошна першого ґатунку – на 3,2 % – до 39,59 гривні за кілограм, хліб житній – на 2,5 % – до 40,93 гривні за кілограм. Ціна на батон зросла на 3,2 % – до 25,39 гривні за 500 грамів.

Читати далі:

   

kartoplia osin_saloСтаном на 23 вересня 2024 року ціна картоплі, за даними Мінфіну України, становить 25,55 гривні за кілограм. Про це науковиця "Інституту аграрної економіки" Інна Сало розповіла у коментарі 24 Каналу.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у жовтні 2024 року з підвищенням споживчого попиту на картоплю її ціна становитиме в середньому 27 гривень за кілограм.

Оскільки через спеку та посуху у 2024 році порівняно з 2023 роком отримали дещо нижчий урожай картоплі, очікується, що на кінець осені ціна на неї зросте до 30 гривень за кілограм.

Читати далі:

   

miaso zhovten_kopytetsЗа рік – з 27 вересня 2023 року порівняно з відповідним періодом цього року – найбільше здорожчали яловичина гуляш (+22,4 %), свинина шашлик (+18,4 %), свинина ошийок (+14,0 %) та куряче філе (+9,6 %). Про це науковиця "Інституту аграрної економіки" Наталія Копитець розповіла у коментарі 24 Каналу.

За цей же період найбільше здешевшали сало домашнє (-14,8 %), свинина підчеревина (-9,9 %) і курячі стегна (-9,5 %). Також зазнали змін ціни на такі види м'яса:

Читати далі:

   

yachmin nechyporenkoПосіви озимого ячменю восени займуть до 640 тис. га, проте нинішні посушливі умови можуть спричинити збільшення площі під цією невибагливою культурою.

Такі прогнози фахівців Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

AgroPortal.ua поспілкувався із заступником директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, членом-кореспондентом НААН Олександром Нечипоренком про те, чи цікавий озимий ячмінь українським агровиробникам, та чи вдається на ньому заробити.

Читати далі:

   

nechyporenko prosoПлощі посіву проса досить різняться за роками, адже для аграріїв культура є переважно страховою.

Про це в коментарі AgroPortal.ua зазначає заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, член-кореспондент  НААН Олександр Нечипоренко.

Посівні площі скорочуються

За несприятливих весняних умов, коли строки посіву ярих затримуються, сільгоспвиробники часто переходять до вирощування проса, яке є досить невибагливою культурою, має незначний вегетаційний період і стійко переносить посухи.

Читати далі:

   

24 kopytets_miasoНауковиця Інституту аграрної економіки Наталія Копитець розповіла у коментарі 24 Каналу, що для ринку м'яса характерна тенденція коливання цін. Відчутне зростання цін на основні види м'яса – яловичину, свинину та м'ясо птиці – спостерігається, зазвичай, на новорічні та великодні свята, а також на межі літнього й осіннього сезонів.

Восени ж визначальним чинником, який впливатиме на ціну основних видів м'яса, слугуватиме ціна на зернові та їх фактичний урожай, адже у структурі собівартості м'яса близько 70% складають саме корми. Окрім цього, нинішні реалії включають аномальну спеку та систематичні тривалі відключення електроенергії, які також впливають на підвищення собівартості продукції, – зазначає головна наукова співробітниця Інституту аграрної економіки Наталія Копитець.

Читати далі:

   

Сторінка 1 з 47

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>