Ми у ЗМІ

ovochi lypen_2У липні 2025 року очікується зниження ціни на овочі. Їхня вартість може впасти на 10-15%.

Про це розповіла головний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", д.е.н. Інна Сало у коментарі Главреду.

Вона зазначила, що на формування цін на плодоовочеві істотно впливають обсяги постачання, вартість зберігання і транспортування, підвищені тарифи на електроенергію для промислових виробників, а також ціни на пальне.

"Впродовж липня 2025 року очікується здешевшання овочів – до 10% проти червневих цін. Через розширення обсягів постачання та стабільний споживчий попит дещо здешевшали окремі види салатних овочів", – розповіла вона.

Читати далі:

   

miaso lypenУ липні 2025 року можливе зростання роздрібних цін на основні види м’яса. Яловичина, свинина та курятина може подорожчати на 3,0%. Про це в коментарі Главреду повідомила провідна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Наталія Копитець.

За її словами, на формування цінової ситуації на внутрішньому ринку м’яса впливає низка чинників. Значну роль відіграють зміни у виробничих витратах.

"А саме: втрата поголів’я та виробництв через повномасштабну збройну агресію РФ проти України, здорожчання кормів, ветеринарних препаратів, електроенергії, засобів біобезпеки", - пояснила експертка.

Джерело: Главред

   

ovochi lypenЯк розповіла у коментарі Главреду головний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", д.е.н. Інна Сало, на формування цін на плодоовочеві істотно впливають обсяги постачання, вартість зберігання та транспортування, підвищені тарифи на електроенергію для промислових виробників, а також ціни на пальне.

"Впродовж липня 2025 року очікується здешевшання овочів – до 10 % проти червневих цін. Через розширення обсягів постачання та стабільний споживчий попит дещо здешевшали окремі види салатних овочів.

Водночас подорожчали: перець болгарський жовтий – до 209,25 грн/кг (+16,5 %), помідори червоні – до 99,30 грн/кг (+16,1%), помідори сливки – до 110,40 грн/кг (+5,7%). Підвищення цін спричинило ймовірне подовження терміну отримання товарної пропозиції від нового урожаю овочів відкритого ґрунту через несприятливі погодні умови.

"З розширенням пропозиції овочів відкритого ґрунту найбільш помітно можуть знизитися ціни на капусту білокачанну, цибулю ріпчасту, картоплю та буряк, що, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов зберігання та логістики. За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, впродовж липня 2025 року ціни на салатні овочі можуть знизитися порівно з нинішніми до 15%", - розповіла Інна Сало.

Джерело: Главред

   

miaso lypen_1На думку провідної наукової співробітниці відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", к.е.н. Наталії Копитець, у липні 2025 року можуть зазнати змін роздрібні ціни на основні види м’яса – яловичину, свинину, курятину – можуть підвищитися до 3,0 %.

"На цінові коливання на внутрішньому ринку м’яса впливає низка факторів. Серед них – зміни у виробничих витратах, а саме: втрата поголів’я та виробництв через повномасштабну збройну агресію РФ проти України, здорожчання кормів, ветеринарних препаратів, електроенергії, засобів біобезпеки. Крім того, на цінову ситуацію на ринку м’яса впливають попит і пропозиція, купівельна спроможність споживачів", - зазначила експерт.

Джерело: Главред

   

chlib lypenТакож триває щомісячне здорожчання продукції хлібопекарської галузі. За словами головної наукової співробітниці відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", д.е.н. Світлани Черемісіної, протягом липня 2025 року хліб може додати в ціні ще 1-2%.

"Тенденція здорожчання зерна, що зберігалась з початку року, в червні 2025 року трохи сповільнилась. За останній місяць пшениця 2 класу втратила в ціні 1,9 % (-175 грн/т) і наразі вартує в середньому 9500-9900 грн/т. Пшениця 3 класу подешевшала на 1,8 % (-165 грн/т). Ціна на неї коливається в межах 9300-9750 грн/т. Середня закупівельна ціна жита впала на 6,7 % (-695 грн/т) і становить нині в середньому 9750 грн/т. Також певного позитиву надає ситуація з пальним, яке за останній місяць ще трохи подешевшало: дизельне пальне – до 52,80 грн/л (-1,6 %), скраплений газ до 35,03 грн\л (-1,7 %), бензин в середньому подешевшав майже на 1,2%", - вважає експерт.

Джерело: Главред

   

kava komersant_duchnytskyiСвітові ціни на каву, чай і какао продовжують зростати. Всередині весни минулого року вартість тони какао подолала психологічну межу у 10 тис. доларів, а чашка кави в Україні подорожчала майже на чверть. У чому причини здорожчання і чи варто готуватись до нового стрибка цін —в коментарі «Комерсант Український» розповів доктор економічних наук, провідний науковий співробітник ННЦ «Інститут аграрної економіки» Богдан Духницький.

Він констатував, що останні кілька років на глобальному ринку какао, кави та чаю триває стале зростання цін. Причина — у кліматичних катастрофах, скороченні врожаю та дисбалансі між попитом і пропозицією.

«Зростання вартості чаю розпочалось влітку 2024 року, головним чином через надмірну спеку і повені в Індії. Це спричинило для країни, яка є другим в світі виробником цього виду агропродукції, зменшення виробництва на 30 % разом зі збільшенням ціни на 20 %», — пояснює експерт.

Читати далі:

   

komersant rossocha“Не просто вирощувати, а створювати продукт із високою доданою вартістю в Україні”. Так в профільному міністерстві формулюють завдання для себе і української аграрної галузі. Як досягнення згадується те, що 95% соняшнику вже переробляється всередині країни, як недолік – те, що досі соя та ріпак експортуються як сировина.

Про українське агровиробництво та його реальну і потенційну додану вартість «Комерсант Український» розпитав головного наукового співробітника відділу економіки аграрного виробництва Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», доктора економічних наук Володимира Россоху.

Лідери, драйвери і рекордсмени 

Для початку зведемо поточний баланс. Скільки зараз в Україні виробляється агропродукції з високою доданою вартістю?

У 2024 році частка глибоко обробленої продукції в Україні становила 20 % експортної агропродовольчої продукції.

Читати далі:

   

fermer komersant

Українському меду квоти та мито не перешкода

Кількісна квота – це дозволений обсяг ввезення продукції без сплати мита. Після його перевищення експорт може бути продовжений за умов сплати мита. Про це нагадує провідний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” доктор економічних наук Богдан Духницький.

Саме така ситуація постійно спостерігалась щодо експорту меду, який є ще одним “проблемним” у торгівлі з ЄС товаром.

Читати далі:

   

apostrof saloПогодне тло не могло не позначитися на цінниках. З-поміж овочів борщового набору станом на початок червня 2025 року проти кінця квітня цього року найбільше подорожчав буряк - до 45,40 грн/кг (+19,8 %), а буряк молодий - аж до 68,93 грн/кг (+66,5 %); морква – до 56,55 грн/кг (+19,2 %), капуста білокачанна – 75,00 грн/кг (+16,5%), розповіла головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру “Інститут аграрної економіки” Інна Сало. У той же час, продовжує вона, ринкова ціна суниці - 150-200 грн/кг, а за кілограм черешні в середньому просять до 150 грн/кг.

Як зазначає Інна Сало, з розширенням пропозиції яблук коштом вітчизняного виробництва у кінці серпня та вересні ціни на плодові помітно знизяться. “Це, звісно, залежатиме від погодних умов, обсягів постачання та логістики, - каже вона. - За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, упродовж червня, у пік сезону продаж суниці, з розширенням пропозиції ціна може знизитися до 100 грн/кг”.

Очікується незначне здешевлення овочів – до 7 % проти травневих цін. Найбільш помітно можуть знизитися ціни на цибулю ріпчасту та капусту білокачанну. Середня ціна на картоплю може впасти до 30 грн/кг (-2,9 %), що, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов зберігання та логістики, каже Сало.

Джерело: Апостроф

   

chlib chervenВ Україні зберігається стійка тенденція до поступового здорожчання продукції хлібопекарської галузі - плюс 1,5-2,5 % щомісяця. “Стійка динаміка такого здорожчання пояснюється зростанням цін на сировинні складові хлібовиробництва. З початку 2025 року ціна борошна зросла на 7,2 % – до 21,36 грн/кг, олія соняшникова додала в ціні 10,3 % – до 80,20 грн/кг. Цукор, ціна на який з початку року поступово зменшувалася, зазнав незначного здорожчання і коштує нині 33,41 грн/кг (+0,8 %)”, - розповіла головна наукова співробітниця відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ “Інститут аграрної економіки” Світлана Черемісіна.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, до кінця літа 2025 року пшеничний хліб з борошна вищого ґатунку може подорожчати до 58,5 грн/кг (+4,4 %), хліб житній – до 48,7 грн/кг (+4,6 %), батон – до 30,0 грн за 500 г (+3,7%).

Джерело: Апостроф

   

Сторінка 1 з 55

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>