Ми у ЗМІ

Khodakivska NEWSONE

Ольга Ходаківська, заступник директора Національного наукового центру «Інституту аграрної економіки» – гість студії програми програми Реальна економіка з Олександром Колтуновичем на телеканалі NEWSONE – веде розмову про перспективи розвитку аграрної галузі України.

 

Переглянути відео

   

Latifundist logoВаловий збір озимої пшениці в 2019 році прогнозується на рівні 25,3 млн т, що на 0,6% менше в порівнянні з очікуваннями 2018 року, дещо більше може знизитися виробництво озимого ячменю (в межах 3%) та озимого жита (до 20%) – зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко у коментарі інтернет-ресурсу Latifundist.com, опублікованому 26 вересня 2018 року в спецпроекті «Посевная 2018/2019: какие факторы по осени считают».

   

puhachov 1

Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру «Інституту аграрної економіки» – гість студії програми Агробізнес на Першому діловому телеканалі – веде розмову про прогноз врожаю у 2018 році.

 

Переглянути відео

   

agrofm Lupenko

Про шляхи підвищення ефективності українського АПК в програмі Аграрні акценти у студії Agro FM розповідає Юрій Лупенко, академік НААН, Національного наукового центру "Інституту аграрної економіки".

 

Переглянути відео

   

agrofm Khodakivska

Про роль агрокластерів та кооперації в розвитку сільських територій в студії Agro.fm розповідає Ольга Ходаківська, завідуюча відділом земельних відносин та природокористування Національного наукового центру "Інституту аграрної економіки", доктор економічних наук, голова Аграрної ради при Аграрній партії України.

 

Переглянути відео

   

hayt Lupenko

У програмі "Спеціальний гість" на радіо Hayat - Юрій Лупенко, академік НААН, Національного наукового центру "Інституту аграрної економіки".

Тема розмови: сільське господарство Криму в умовах окупації.

 

Переглянути відео

   

qha 1КИЇВ (QHA) - У Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» відбулось засідання круглого столу на тему: «Сучасний стан та перспективи розвитку сільського господарства тимчасово окупованого Криму».

Організаторами заходу виступають Меджліс кримськотатарського народу, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», інформаційне агентство QHA («Кримські новини»).

Головними питаннями, які бу порушувати під час засідання круглого столу: наслідки тимчасової окупації для аграрного сектора економіки України та Автономної Республіки Крим; першочергові заходи і потреби післяокупаційного розвитку сільського господарства Автономної Республіки Крим; нинішній стан сільського господарства Автономної Республіки Крим.

Переглянути відео

   

propozyciyaБільшість респондентів переконані, що мораторій на продаж сільгоспземель можна зняти лише за умови повного законодавчого та нормативного врегулювання ринкового обігу, йдеться у статті директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академіка НААН Юрія Лупенка та завідувача відділу земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки, д.е.н. Ольги Ходаківської «Навіть після зняття мораторію на продаж власники паїв не збираються спускати їх за безцінь», опублікованій на веб-сайті «Пропозиція» 12 лютого 2018 року.

Автори знайомлять читача з результатами проведеного науковцями установи опитування з питань можливих моделей обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні, які були презентовані на прес-конференції в УНІАН 7 лютого 2018 року.

   

2018-02-07 ua-pershyy-tv_khodakivska_rynok-zemliЗемельне питання було, є і буде залишатися одним із найбільш важливих та гострих для українського суспільства, і водночас одним із найбільш заполітизованих. Оскільки, без перебільшення, воно є доленосним для української держави, українського народу та українського селянина.

Коли ми говоримо про земельну реформу, слід, в першу чергу, враховувати інтереси саме тих, хто живе і працює на землі, інтереси тих, хто хоче власною працею обробляти свою земельну ділянку.

У жодному законопроекті наразі не визначено чіткої мети, інструментів її досягнення, а також а також механізми захисту інтересів вітчизняних селян та фермерів.

Тому в умовах, що склалися на сьогодні, науковці Інституту аграрної економіки вважають, що наразі Україна не готова до запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

Якщо ми ставимо собі за мету розвивати фермерство, підтримувати українського селянина, то до вирішення цього питання слід підходити комплексно, і це рішення має бути вкрай виваженим і послідовним, зазначила завідувач відділу земельних відносин та природокористування Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»,, д.е.н. Ольга Ходаківська, виступаючи 7 лютого 2018 року на телеканалі UA:Перший у випуску програми «Світло» на тему «Мораторій на продаж землі».

Переглянути відео

   

2018-02-07 unian-press-conference_7Близько 70% респондентів вважають, що передумовою зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення має бути комплексне нормативно-правове урегулювання цього питання, а також встановлення спеціальних обмежень, які діятимуть в інтересах українського народу, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи результати проведеного науковцями установи опитування з питань можливих моделей обігу земель сільськогосподарського призначення в Україні на прес-конференції, яка відбулася в УНІАН 7 лютого 2018 року.

У разі зняття мораторію продати свої земельні паї мають намір близько 10,4% власників. А це означає, що пропозиція на ринку земель у разі його запровадження може скласти 1,5-2,8 млн га сільськогосподарських угідь, поінформувала завідувач відділу земельних відносин та природокористування Інституту аграрної економіки, д.е.н. Ольга Ходаківська.

Переглянути відео

   

Сторінка 1 з 21

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>