Ми у ЗМІ

dobryvaУ 2025 році внаслідок росту споживчих цін (індекс інфляції) та логістичних проблем, пов’язаних із воєнними діями на території України, може відбутися здорожчання мінеральних добрив на 10-15%.

Такий прогноз Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Зокрема, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Олександр Захарчук вказує, що мінеральні добрива займають найбільшу частку — близько 25% — у собівартості рослинницької продукції. У 2024 році ціни на всі види мінеральних добрив стабілізувалися.

«Майже на рівні 2023 року залишилися ціни на азотні добрива — 19000-19500 грн/т, а також нітроамофоска — 24500-25000 грн/т. При тому, що майже на третину проти 2023 року подешевшали фосфорні — 17500-18000 грн/т, а також калійні добрива — 19000-19500 грн/т», — констатує науковець.

Джерело: AgroPortal

   

ripak prohnoz_2025У 2025 році аграрії продовжать робити ставку на олійні культури, оскільки ті залишаються більш прибутковими порівняно із зерновими.

Такий прогноз Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

За інформацією заступника директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, члена-кореспондента НААН Олександра Нечипоренка, за підсумками 2024 року найбільш рентабельними будуть олійні культури. Ріпак, зокрема, матиме показник до 60%, соя — до 40%, а соняшник — до 30%.

Читати далі:

   

ovochi nechyporenkoЗростання цін на овочеву продукцію стимулюватиме агробізнес до нарощування обсягів виробництва у 2025 році.

Таку думку в коментарі AgroPortal.ua висловив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, член-кореспондент НААН Олександр Нечипоренко.

За його словами, втрати внаслідок повномасштабного вторгнення рф на територію України значних площ, на яких вирощувалися овочі, мали свої негативні наслідки. Проте у 2023-2024 роках зросли посівні площі під овочеві культури в центральних та західних регіонах країни. Таким чином, у результаті переміщення аграріїв з півдня та переходу на нові районовані культури обсяги виробництва овочів частково відновились.

Читати далі:

   

prohnoz 2025За підсумками 2024 року найбільш рентабельними будуть олійні культури. Ріпак, зокрема, матиме показник до 60%, соя — до 40%, а соняшник — до 30%.

Такий прогноз Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Це, за словами заступника директора ННЦ «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, члена-кореспондента НААН Олександра Нечипоренка, зумовлено насамперед суттєвим зростанням ціни на ці культури. Наприклад, ціна на соняшник із січня до жовтня збільшилася майже на 158%. Окрім цього, значне проти минулого року покращення рівня рентабельності пов’язане з відновленням експортної активності та зниженням вартості логістики. До того ж отриманий рівень урожайності дозволив стабілізувати витрати на одиницю продукції, що зрештою не призвело до зростання собівартості виробництва згаданих культур.

Читати далі:

   

agroportal logoЩодо забезпечення матеріально-технічними ресурсами в аграрному секторі економіки України у 2024-2025 роках, то, за прогнозними розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, наступного року внаслідок росту споживчих цін (індекс інфляції) та логістичних проблем, пов’язаних із воєнними діями на території України, може відбутися здорожчання мінеральних добрив на 10-15%.

Завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Олександр Захарчук вказує, що мінеральні добрива займають найбільшу частку — близько 25% — у собівартості рослинницької продукції. У 2024 році ціни на всі види мінеральних добрив стабілізувалися.

Читати далі:

   

ovochi telegrafЦіни на овочі борщового набору на українському ринку тримаються на досить високому рівні. Деякі з них, зокрема картопля, продовжують дорожчати й на початку 2025 року не варто очікувати на їх здешевшання.

Зростання вартості цього овочу останнім часом вдалось трохи зупинити за допомогою стабілізації постачання імпорту. Однак на 2025 рік важко спрогнозувати ціни, як сказала головний науковий співробітник відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Інна Сало, передає "24 Канал".

Згідно з її прогнозом, на початку наступного року, найбільш ймовірно, очікується здорожчання картоплі.

"За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у січні 2025 року ціна на картоплю може зрости до 38 гривень за кілограм (+6 %) проти грудня 2024 року. Це, звісно, залежатиме від обсягів постачання, умов їх зберігання та логістики", пояснила вона.

Джерело: TELEGRAF

   

kuriatyna sichenНауковиця "Інституту аграрної економіки" Наталія Копитець у коментарі 24 Каналу розповіла, що упродовж року – станом на 19 грудня 2024 року порівняно з відповідним періодом 2023 року – у продуктових супермаркетах найбільше зросли роздрібні ціни на яловичину ребра – до 168,95 гривні за кілограм (+7,6 %) та гуляш, який подорожчав до 301,32 гривні за кілограм (+19,2 %).

Поміж курятини за рік найбільше – до 172,63 гривні за кілограм (+9,2%) – здорожчало куряче філе. Курячі стегна додали в ціні 4,2 % і коштують 121,63 гривні за кілограм. Ціна на курячу тушку залишилася на рівні минулого року – 85,60 гривні за кілограм.

За прогнозними оцінками науковців Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", у січні 2025 року роздрібні ціни на основні види м'яса – яловичина, свинина та м'ясо птиці – залишаться на рівні грудня 2024 року з незначним коливанням за регіонами.

Джерело: 24 канал

   

ovochi sichenНауковиця "Інституту аграрної економіки" Інна Сало у коментарі 24 Каналу розповіла, що на динаміку цін на плодоовочеві істотно впливає низка чинників. Серед них оперативність і обсяги постачання, вартість зберігання та транспортування, підвищені тарифи на електроенергію для промислових виробників, ціни на пальне.

Науковці "Інституту аграрної економіки" повідомляють, що станом на 18 грудня 2024 року проти кінця листопада цього року, зросли ціни на овочі борщового набору. Картопля подорожчала до 35,85 гривні за кілограм (+15%), капуста білокачанна – до 39,59 гривні за кілограм (+22,8%), морква – 30,03 гривні за кілограм (+6%). Водночас ціна на буряк знизилась на 2,7% і становить зараз 19,61 гривні за кілограм. Цибуля ріпчаста подешевшала до 18,10 гривні за кілограм (-0,8%).

Читати далі:

   

palne agroportalУ ННЦ «Інститут аграрної економіки» говорять, що протягом 2024 року ціни на пальне, перш за все дизельне, зросли на 5 %.

Олександр Захарчук, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення ННЦ «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН: «Очікується, що поступове підвищення протягом 2025 року акцизного податку на пальне призведе до зростання ціни на 10% та збільшить щорічні витрати сільськогосподарських товаровиробників додатково на 5,7 млрд грн.»

Паливно-мастильні матеріали посідають друге місце у загальній собівартості рослинницької продукції. За статистикою УКАБ, частка пального складає до 10%, а в Інституті аграрної економіки вказують на 15%. Самі ж виробники називають діапазон від 8 до 15%.

Джерело: AgroPortal

   

moloko pg_svynous_2Зимою пропозиція молока зазвичай скорочується через сезонне коливання продуктивності корів, що штовхає ціни на молокопродукти вгору. За словами Івана Свиноуса, провідного наукового співробітника відділу аграрного ринку та міжнародної інтеграції ННЦ «Інститут аграрної економіки», зимою 2024-2025 років підвищенню собівартості молока від сільськогосподарських підприємств також сприяють додаткові чинники, а саме:

  • посилення податкового навантаження на фонд заробітної плати найманих працівників внаслідок підвищення військового збору до 5%;
  • здорожчання пального, яке в умовах перебоїв з електропостачанням стало основним джерелом енергії, що забезпечує механізацію виробничих процесів у молочному скотарстві – зокрема первинну обробку.

В такий ситуації, за оцінкою експерта, оптово-відпускні ціни на продукцію молокопереробних підприємств зростатимуть. До того ж податкові новації і подорожчання пального аналогічно впливатимуть і на роздрібну торгівлю.

Читати далі:

   

Сторінка 1 з 50

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>