Ми у ЗМІ

salo focusІнна Сало, завідувачка відділом ціноутворення та аграрного ринку ННЦ «Інститут аграрної економіки», з посиланням на дані Держстату зауважує, що виробництво овочевих відкритого ґрунту на Херсонщині в 2021 році становило 1 116,6 тис. тонн — 11,8% від загального виробництва в Україні. Значну частину ранніх тепличних овочів також вирощують на півдні країни.

«За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, у 2022 році можливе незначне зниження рівня задоволення споживчих потреб населення в овочах порівняно з попередніми роками, — повідомила Фокусу Інна Сало. — Загальні обсяги виробництва суттєво не знизяться, проте можливе деяке зменшення показників південних регіонів».

Джерело: Фокус

   

superagronomЗгідно з усередненим прогнозом, у 2022 році відбудеться спад обсягів виробництва практично по усіх видах сільськогосподарської продукції. Це зумовлено нестачею паливно-мастильних матеріалів, ЗЗР, добрив, а подекуди й насіння, мінуванням полів та окупацією територій.

Про це у коментарі SuperAgronom.com розповів Микола Пугачов, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Читати далі:

   

pugachov 7_kanalОсобливості посівної в умовах воєнного стану; питання забезпечення кадрами для проведення весняно-польових робіт в умовах мобілізації; забезпечення добривами, засобами захисту рослин, паливно-мастильними матеріалами; проблема постачання регіонів продуктами харчування та чи загрожує Україні голод – на ці та інші питання в ефірі 7 каналу відповідав заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов.

Переглянути відео

Джерело: 7 канал

   

lupenko fokus"Україна є одним з основних постачальників продовольства на світовий ринок, на який суттєво впливає навіть нестабільність у нашій країні. А зараз йдеться про повномасштабну війну, яка невідомо коли закінчиться! Тому світовий ринок і відреагував відповідним зростанням цін", — коментує ситуацію Юрій Лупенко, директор ННЦ "Інститут аграрної економіки", академік НААН.

Як розповів Фокусу Юрій Лупенко, у 2022 році Україна цілком виправдано сподівалася на черговий рекордний урожай, бо озимі культури перезимували без негативних наслідків. Нагадаємо, в 2021 році зернових і зернобобових культур в Україні намолотили майже 84 млн тонн, що стало історичним рекордом.

Читати далі:

   

zaharchuk agrotimesОчікування подорожчання природного газу формує 70% ціни на мінеральні добрива. Загалом хімічна промисловість споживає України 6,0-8,5 млрд куб м природного газу. Основне споживання природного газу припадає на виробництво мінеральних добрив: 75% його використовується як сировина для виробництва добрив, а 20% – енергоносії.

Частка природного газу в собівартості виробництва азотних добрив становить 80%. Відтак ще у жовтні 2021-го ціни на добрива в Україні досягнули максимального показника за роки незалежності держави. Аміачна селітра (азотні добрива) з доставкою нині коштує 18 – 19 тис. грн/тонна (удвічі дорожче, ніж у лютому-березні 2021-го), карбамід (концентровані азотні добрива) з доставкою – 27,7 тис. грн/тонна (майже втричі дорожче). Імпортні  добрива додали в ціні ще більше на 2-3 тис. гривень/тонна.

Читати далі:

   

lupenko pravdatutУ 2022 році подорожчання продуктів буде рекордним. Зокрема підвищаться ціни на хліб, м'ясо, молочні продукти, цукор та олію. Підвищення вартості харчів спостерігатиметься не лише у зв'язку зі зростанням цін на енергоресурси. Серед інших причин девальвація гривні, здорощанню міндобрив, несприятливі погодні умови.  Прогноз щодо зростання цін прокоментував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко телеканалу ПравдаТУТ.

Переглянути відео

Джерело: ПравдаТУТ

   

lupenko 5_kanalПередноворічний стрес. Які подарунки купувати, де святкувати і чим накривати на стіл, якщо свята удома. Зараз метушня у магазинах та торговельних центрах може спантеличити і спустошити гаманці. Тому варто заздалегідь скласти список покупок, щоб не нахапати зайвого. Але чи далеко можна розігнатися? Ціни за рік зросли майже за всіма позиціями. Тож особливо цього року не розгуляєшся. Але українці точно знають, як і на чому зекономити. Яка вартість новорічного столу – коментар директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» академіка НААН Юрія Лупенка 5 каналу.

Переглянути відео

Джерело: 5 канал

   

zakharchuk superagronom«Для щорічної сівби в межах 15-16 млн га зернових культур необхідно мати близько 2,3-2,5 млн т насіння нових високопродуктивних сортів і гібридів. За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, Україна потребує 0,6-0,8 млн т насіння ярих і 1,7-2,0 млн т насіння озимих зернових, у т.ч. понад 10 тис. т добазового, 400 тис. т базового та до 2,0 млн т сертифікованого насіння», — зазначає у коментарі для SuperAgronom.com Олександр Захарчук, д.е.н., завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

За словами експерта, сьогодні наша країна, на жаль, посідає одне з останніх місць у Європі за обсягами використання кондиційного сертифікованого насіння. Цей показник не перевищує 5-8%. Тоді як середньоєвропейський сягає 50%. До прикладу, у Польщі він становить 18%, у Німеччині — 43%, а в Нідерландах, Швеції, Данії рівень сертифікації сягає 75-90%.

Читати далі:

   

zakharchuk agrotimesСільське господарство є найбільшим споживачем бензину і дизельного пального серед усіх галузей в Україні.

Про це AgroTimes повідомив Олександр Захарчук, доктор економічних наук, професор, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Науковець констатував, що згідно з даними Держстату, загальне споживання пального ключовими галузями української економіки протягом 2010–2020 років коливалося від 2,0 до 4,6 млн тонн бензину та від 4,7 до 6,3 млн тонн дизельного пального. Найбільшими споживачами бензину і дизельного пального Україні є сільське господарство (понад 23% дизельного пального та 5% бензину), промисловість (15–20% дизельного пального та 6% бензину), галузь транспорту та зв’язку (19–24% дизельного пального та 2,4–4% бензину).

Читати далі:

   

zakharchuk agrotimes_11Попри зростання валових зборів основних культур, обсяги споживання дизельного пального в сільгосппідприємствах скорочуються

Незважаючи на структурні трансформації, що відбулися на вітчизняному ринку паливно-енергетичних ресурсів, Україна потерпає через енергетичну кризу на світовому ринку нафти. Висока імпортозалежність внутрішніх цін на нафтопродукти та олігополістична природа згаданого ринку зумовлюють їхнє економічно необґрунтоване завищення. І це суттєво стримує темпи економічного зростання України.  

Нині національний ринок нафтопродуктів демонструє непрозорість механізму формування роздрібних цін, що зумовлено значним тіньовим сегментом та маніпуляціями операторів ринку. Зокрема, підвищення цін на оптовому ринку спонукає до зростання й роздрібні ціни, проте вони не знижуються, коли оптові змінюють тренд.

Читати далі:

   

Сторінка 1 з 33

<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>