eapk 2013 32 жовтня 2014 року відбулося урочисте засідання колективу Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з нагоди 20-річчя від дня заснування Міжнародного науково-виробничого журналу «Економіка АПК».

За 20 років свого існування журнал здобув заслужене визнання і на національному, і на міжнародному рівні, зазначив головний редактор журналу, директор Інституту аграрної економіки, академік НААН Юрій Лупенко, презентуючи видання та його досягнення. За його словами, нині воно є настільною книгою для багатьох українських аграріїв – і вчених, і практиків.

Переглянути фото

Журнал користується популярністю і попитом, а отже є затребуваним, зазначив народний депутат України Іван Кириленко, вручаючи від імені Голови Верховної Ради України Олександра Турчинова Грамоту Верховної Ради України трудовому колективу редакції журналу «Економіка АПК» та цінні подарунки Голови ВРУ працівникам видання.

Вже 20 років журнал гідно несе прапор аграрної економіки, зазначив заступник головного редактора журналу «Економіка АПК», академік НААН, Герой України Петро Саблук, приймаючи цінний подарунок Голови Верховної Ради України. За словами першого головного редактора (1994-2011) видання, визначальним є той факт, що через журнал вдалося запалити інтерес до науки. Адже нині, кожен науковець, який виходить на захист кандидатської чи докторської дисертації з проблематики аграрної економіки, має наукові публікації у журналі «Економіка АПК».

Наразі журнал «Економіка АПК» – це незаангажоване національне видання, яке є майданчиком для наукової дискусії, де народжується консенсус. Таку думку висловив директор департаменту економічного розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Віталій Саблук, вітаючи колектив журналу від імені Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки. Він також вручив колективу журналу Почесну грамоту Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За даними міжнародних каталогів та наукометричних баз, журнал «Економіка АПК» посідає перші місця у рейтингах наукових фахових видань України. А це – колосальний внесок у здобутки НААН, зазначив віце-президент НААН Валерій Жук , вручаючи від імені Президента НААН Ярослава Гадзало Почесну грамоту Національної академії аграрних наук України колективу редакції Міжнародного науково-виробничого журналу «Економіка АПК».

Довідково

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» – співзасновник та видавець Міжнародного науково-виробничого журналу «Економіка АПК», заснованого в 1994 році. Він є провідним періодичним виданням економічного профілю з питань розвитку національного агропромислового комплексу. Журнал входить до переліку фахових наукових видань України, в яких можуть публікуватися основні результати дисертаційних досліджень у галузі економіки.

У 2013–2014 роках журнал включено до восьми міжнародних каталогів наукових видань і наукометричних баз.

Згідно з даними Google Scholar, протягом 2007–2011 років видання посідало 1-е місце у рейтингу наукових журналів України, до якого включено 100 найбільш цитованих українських наукових фахових видань. Станом на квітень 2013 року журнал знаходиться на 2-ому місці у вказаному рейтингу.

За даними річного звіту Index Copernicus Master List за 2012 рік, журнал «Економіка АПК», посів третє місце у рейтингу наукових видань України з питань економіки.