28 березня 2014 року відбулося засідання постійно діючого науково-методологічного семінару Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ») «Проблеми матеріально-технічного та фінансового забезпечення сільськогосподарських підприємств України».

Завідувач відділу ринку матеріальних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ»), д.е.н. Олександр Захарчук охарактеризував проблеми матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств.

У своїй доповіді він привернув увагу учасників заходу до критичного стану матеріально-технічного забезпечення вітчизняного АПК.

Технічне забезпечення сільського господарства є одним з вирішальних факторів продовольчої безпеки держави, зазначив експерт.

При цьому сільськогосподарські товаровиробники настільки не довіряють вітчизняним машинобудівникам, що віддають перевагу імпортній, навіть вживаній техніці.

На думку науковця, українські компанії можуть зайняти свою незаповнену нішу ринку – виробництво мотоблоків, малих тракторів та іншої сільськогосподарської техніки для малого і середнього бізнесу на селі.

Реальним шляхом забезпечення кількісного нарощування та оновлення галузевих основних засобів є агролізинг. В умовах дефіциту бюджетних коштів він є необтяжливим для державного бюджету, а також є найбільш ефективним заходом державної підтримки як агротоваровиробників, так і заводів сільськогосподарського машинобудування, зазначив доповідач.

За його словами, державної уваги варті й окремі селянські господарства, які хоча й відіграють значну роль в національній економіці, функціонують в умовах слаборозвиненої матеріально-технічної бази.

Вирішення цих та інших нагальних проблем матеріально-технічного забезпечення сільськогосподарських товаровиробників потребує виваженого та системного підходу з боку держави, підсумував Олександр Захарчук.

На семінарі із доповіддю на тему «Аграрні розписки – інноваційний механізм залучення матеріальних ресурсів під забезпечення майбутнім урожаєм» виступив ., в.о. директора Державного підприємства «Аграрні реєстри» при Мінагрополітики України Сергій Клюца.

У заході взяли участь близько 60 учасників.

Організатори – ННЦ  «Інститут аграрної економіки», Громадська організація «Інститут розвитку аграрних ринків», Продовольча та сільськогосподарська організація (ФАО) ООН, Європейський банк реконструкції та розвитку.
Презентація до доповіді Олександра Захарчука


Читайте також

«Національна аграрна політика не повинна нехтувати інтересами ОСГ, які виробляють близько половини валової агропродукції і обробляють понад 30% сільськогосподарських угідь» – Олександр Захарчук