25 квітня 2014 року відбулося засідання постійно діючого науково-методологічного семінару Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ») «Методологічний аспект зовнішньоекономічної діяльності аграрного сектору в нових умовах міжнародної інтеграції України».

Питання, яке сьогодні виноситься на обговорення, як ніколи актуальне, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ»), академік НААН Юрій Лупенко, відкриваючи засідання семінару. Адже входження в України в Асоціацію з ЄС, яке щойно відбулося, буде стимулювати розвиток АПК України.

Перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Сергій Кваша у свої доповіді «Методологічний аспект зовнішньоекономічної діяльності аграрного сектору в нових умовах міжнародної інтеграції України» висвітлив блок зовнішньоекономічних питань, пов’язаних з проблемами розвитку аграрного сектору в цілому.

Зупинившись на теоретичних аспектах міжнародної торгівлі та зовнішньоекономічної діяльності, доповідач зазначив, що нинішній етап розвитку ЗЕД характеризується подальшою лібералізацією міжнародної торгівлі з розкриттям ринків розвинутих країн насамперед для товарів АПК з країн, що розвиваються, на основі посилення ролі інтеграційних формувань.

Україна веде інтенсивну зовнішню торгівлю агропродовольчої продукцією, і аграрний сектор її економіки характеризується високим рівнем відкритості, поінформував науковець.

 Разом із тим, зазначив він, дуже важливо забезпечити баланс між обсягами її імпорту-експорту. Тому на даному етапі важливо спрямувати зусилля на збільшенні обсягів споживання вітчизняної сільськогосподарської продукції саме на внутрішньому ринку.

Окрему увагу експерт приділив питанням політики імпортозаміщення, під якою розуміється активізація регуляторних змін в економіці або окремій галузі на основі інноваційно-інвестиційного розвитку виробничих процесів через запровадження пільг і механізмів, які забезпечать конкурентний розвиток власного виробництва і ринкове витіснення іноземних товарів.

На його думку, політика імпортозаміщення в АПК повинна вивірятися економічною доцільністю. Отже у кожному випадку слід визначатися окремо, підсумував Сергій Кваша.

У заході взяли участь понад 50 учасників – науковці ННЦ «ІАЕ», аспіранти та студенти.

Організатор – Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».

Читайте також

Входження в Асоціацію з ЄС стимулюватиме розвиток АПК України – Юрій Лупенко

Нинішній етап розвитку ЗЕД характеризується подальшою лібералізацією міжнародної торгівлі з розкриттям ринків розвинутих країн насамперед для товарів АПК з країн, що розвиваються, на основі посилення ролі інтеграційних формувань – Сергій Кваша

Аграрний сектор економіки України характеризується високим рівнем відкритості – Сергій Кваша

Політика імпортозаміщення в АПК повинна вивірятися економічною доцільністю – Сергій Кваша