MG 8898Політика імпортозаміщення в АПК повинна вивірятися економічною доцільністю, зазначив перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Сергій КвашаMG 8878, виступаючи на засіданні постійно діючого науково-методологічного семінару, яке відбулося 25 квітня 2014 року.

Взагалі теорія міжнародної торгівлі скептично відноситься до імпортозаміщення, і зазвичай воно не підтримується країнами, поінформував він. Навіщо заміщувати продукцію, якщо її можна імпортувати з іншої країни?

За словами експерта, Україна не зможе замістити чай, каву, багато інших субтропічних культур.

На ринку риби, зокрема, морської ми також не зможемо бути конкурентними.

Тут політика має бути ліберальна щодо імпорту.

Плануючи замістити овочі і фрукти, треба враховувати різні фактори, у першу чергу, конкурентну спроможність.

Зокрема, вітчизняні овочі відкритого ґрунту явно будуть конкурентоспроможні. Але сезонність виробництва і неможливість зберігання створює практичну проблему для доступу до овочів протягом зимового періоду.

Тож чи варто нам, конкуруючи з теплицями Іспанії, Ізраїлю чи Туреччини,  дотувати тепличні комплекси і виробляти внутрішні продукти, на вирощування яких витрачається надзвичайно багато вартісного газу для їх обігріву.

До імпортозаміщення слід ставитися виважено і визначатися у кожному випадку окремо, підсумував Сергій Кваша.

Читайте також

Відбувся науково-методологічний семінар «Методологічний аспект зовнішньоекономічної діяльності аграрного сектору в нових умовах міжнародної інтеграції України»

Входження в Асоціацію з ЄС стимулюватиме розвиток АПК України – Юрій Лупенко

Нинішній етап розвитку ЗЕД характеризується подальшою лібералізацією міжнародної торгівлі з розкриттям ринків розвинутих країн насамперед для товарів АПК з країн, що розвиваються, на основі посилення ролі інтеграційних формувань – Сергій Кваша

Аграрний сектор економіки України характеризується високим рівнем відкритості – Сергій Кваша