unian pugachovЗа оцінками науковців "Інституту аграрної економіки", вирішальним чинником збереження обсягів цих поставок в умовах повномасштабного вторгнення  Росії стало збільшення продажів до Євросоюзу, яке торік досягло свого найбільшого значення за період незалежності нашої держави. Згідно підрахунків, у 2022 році обсяги поставок української аграрної продукції до країн – членів ЄС збільшилися проти показника 2021 року на 66 відсотків і склали 13,1 млрд доларів.

Загалом у 2022 році взаємна торгівля сільськогосподарською продукцією між Україною і Євросоюзом становила 16,5 млрд доларів. Як зазначили аналітики, це найвищий показник за часів дії Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який на 39 відсотків перевищив попередній рекордний показник 2021 року.

Зокрема, виручка від експорту українського зерна склала торік 9,1 млрд доларів.

"Україна за останнє десятиріччя суттєво наростила обсяги експорту зернових. Минулого року на зарубіжні ринки було вивезено 38,5 млн тонн вітчизняного збіжжя. Це на 42 відсотка перевищує показник 2012 року", – зазначив заступник директора "Інституту аграрної економіки" Микола Пугачов.

Основним покупцем українського зерна стала Румунія, яка закупила його на 1,24 млрд доларів, коли ще в 2021 році цей показник був на рівні лише 1,8 млн доларів.

В Інституті аграрної економіки зазначили, що за умов відносно стабільної ситуації нинішній рік повинен закріпити ті обнадійливі тенденції у вітчизняному аграрному експорті, що намітились у другому півріччі 2022 року. За прогнозами науковців, загальна вартість експорту агропродовольчої продукції нашою країною у 2023 році повинна залишитись на рівні минулого року.

Джерело: УНІАН