sil 2Загалом Україна багата на сіль – її значні поклади на території нашої держави становлять понад 16 млрд тонн.

"Родовища кам’яної солі зосереджені на Донбасі, Передкарпатті та Закарпатті. Державним балансом запасів враховано 14 родовищ кухонної солі, в тому числі 8 – кам’яної. На жаль, більшість з цих родовищ наразі не використовуються", - розповів УНІАН заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Микола Пугачов.

Він зазначив, що після зупинки Державного підприємства "Артемсіль", виробництво солі продовжують менш потужні виробники. Зокрема, збільшує виробництво одне з найстаріших солеварних підприємств в Україні – Дрогобицький солевиварювальний завод.

Водночас в Україні ще є запаси солі у рітейлерів та на складах, яких вистачить для населення на певний період.

"У торговельних мережах та на складах знаходиться декілька тисяч тонн солі для реалізації населенню. З огляду на рекомендації Всесвітньої організації здоров’я щодо норми споживання людиною 2-3 кг солі на рік, цих запасів вистачить для забезпечення населення на 2-3 місяці", - підрахували в "Інституті аграрної економіки".

При цьому, крім власних запасів, слід враховувати й імпортну харчову сіль, яка надходить в Україну.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, щойно в вітчизняні торгівельні мережі надійдуть партії імпортної солі, ціни стабілізуються на рівні 20-25 гривень за кілограм.

Джерело: УНІАН