Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Демонополізація ринку та удосконалення законодавства – основні чинники становлення та подальшого розвитку ринку агрострахування в Україні. Таку точку зору висловив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, інформуючи про нещодавно розроблену Дорожню карту реформування добровільного страхування сільськогосподарської продукції на 2014–2015 роки.

Документ є результатом спільної роботи науковців Інституту аграрної економіки та представників громадських об’єднань аграріїв та страховиків у складі Комітету з питань страхування ризиків в аграрному секторі Ліги страхових організацій України, зазначив академік.

Реалізація Дорожньої карти дасть можливість зменшити навантаження на державний бюджет в частині відшкодування збитків виробникам сільськогосподарської продукції. Вона також забезпечить єдині умови роботи на ринку агрострахування усім його учасникам – страховим компаніям, агровиробникам та державі, пояснив Юрій Лупенко.

За його словами, з метою стимулювання розвитку страхування урожаю сільськогосподарських культур, продукції тваринництва, виноградарства, садівництва та інших галузей, що отримують державну підтримку, планується внести відповідні зміни до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою».

Вони, зокрема, спрямовані на забезпечення єдиного андерайтинґу та врегулювання збитків, перестрахування за всіма програмами з державною підтримкою, а також механізму надання державою гарантій покриття катастрофічних ризиків.

Крім того, розробники Дорожньої карти вважають за необхідне уніфікувати підходи до регулювання відносин між сільгоспвиробниками та страховиками – членами Аграрного страхового пулу, а також вдосконалити гарантійний механізм виконання страховиками зобов’язань перед сільгоспвиробниками за укладеними договорами страхування.

Важливим напрямом роботи, згідно з документом, буде внесення змін до Податкового Кодексу України з метою створення сприятливих умов для розвитку сільськогосподарського сегменту страхового ринку.

Дорожня карта також містить низку заходів, спрямованих на кадрове забезпечення ринку агрострахування, а також підвищення поінформованості сільгоспвиробників щодо послуг з агрострахування, зазначив Юрій Лупенко.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 527 86 73
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/