Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Питання мінімального строку оренди сільгоспземель не потребує додаткового законодавчого врегулювання, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

Нині Земельним кодексом України передбачена можливість укладення договорів оренди земель на строк від 1 до 50 років, нагадав він.

Навіть за цих умов, зауважив експерт, кількість договорів, укладених строком на 1–3 роки, постійно скорочується. За даними Держземагентства, їх залишилося лише 4%.

Водночас зростає частка довгострокової оренди. Цього року кожна сьома угода (14,6%) укладена на термін понад 10 років, тоді як у 2001 році таких договорів було лише 1,8%.

Кількість договорів, що укладаються на 6–10 років, перевищує 42%. Як бачимо, на ринку сільськогосподарських земель нині превалює середньострокова оренда, поінформував науковець.

Таким чином, недоцільно законодавчо збільшувати мінімальний строк оренди земель сільськогосподарського призначення до 12 років, зазначив академік.

Разом із тим, питання збільшення термінів оренди земель було і залишається актуальним. Але орендарі мають стимулювати його за допомогою інструментів ринкової економіки: пропонуючи більш привабливі та вигідні умови, вищі розміри орендної плати тощо, підсумував Юрій Лупенко.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 527 86 73
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/