Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Після підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом ставки імпортного мита на агропродовольчі товари з ЄС будуть знижені. Це може мати різні наслідки для державного бюджету.

«За нашими розрахунками, можливі два сценарії розвитку подій», – повідомив перший заступник директора з наукової роботи Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ ІАЕ), д.е.н., професор, академік НААН, заслужений діяч науки і техніки України Сергій Кваша.

За словами експерта, один з варіантів передбачає, що обсяги імпорту Україною аграрної продукції з Європи відбуватимуться відповідно до тенденцій за 2005-2012 роки. Тобто зростатимуть щорічно на 14%. Тоді, як показують розрахунки, у 2014 році митні надходження при миті 5,2% і обсягах імпорту 1,7 млрд дол. США становитимуть 126,4 млн дол. США, або менше 2012 року на 16,5 млн дол. А у 2023 році митні надходження при миті 0,9% і обсягах імпорту 5,6 млрд дол. США становитимуть 87,3 млн дол. США, або менше 2012 року на 50,6 млн дол. США.

За другим сценарієм, обсяги імпорту зростатимуть з прискореним темпом щорічно на 20%. У такому разі 2014 року митні надходження при миті 5,2% і обсягах імпорту 1,9 млрд дол. США становитимуть 136,1 млн дол. США, або менше 2012 року на 6,8 млн дол. США. У 2023 році митні надходження при миті 0,9% і обсягах імпорту 9,8 млрд дол. США становитимуть 125,5 млн дол. США, тобто менше 2012 року на 17,4 млн дол. США, зазначив Сергій Кваша.

 

Довідково:

Наведені висновки є результатом дослідження «Перспективи та ризики євроінтеграції для АПК», проведеного Національним науковим центром «Інститут аграрної економіки» у контексті аналізу економічних наслідків підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

 

Контактна особа:
Лариса Басанська,
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»
Тел.: +38 044 259 7386