Україна продовжує залишатися вагомим постачальником продовольства на світовий ринок – Національна академія аграрних наук України
Прес-релізиСкачати прес-реліз
Харчова промисловість України навіть у складних умовах, спричинених повномасштабним вторгненням рф на територію нашої держави, продовжує займати значне місце у товарній структурі зовнішньої торгівлі України, зазначив віце-президент Національної академії аграрних наук України – в.о. директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, виступаючи із доповіддю «Перспективи розвитку переробки сільськогосподарської продукції у повоєнній Україні» на сесії Загальних зборів Національної академії аграрних наук України, яка відбулась 12 грудня 2024 року.
За його словами, у 2023 році із усього обсягу експортованих товарів частка:
- готових харчових продуктів складала 9 %,
- жирів та олій тваринного або рослинного походження – 15,6 %,
- продуктів рослинного походження – 32,4 %, включаючи зернові культури (23 %), а також насіння і плоди олійних культур (7,8 %);
- продуктів тваринного походження – 3,8 %, включаючи м’ясо та їстівні субпродукти (2,5 %), а також молоко та молочні продукти, яйця птиці й натуральний мед (1,1 %).
Експорт готових харчових продуктів у 2023 році зменшився проти 2021 року на 14 %, жирів та олій – на 20 %, продуктів рослинного походження – на 25 %.
Водночас поставки за кордон продуктів тваринного походження зросли на 1 %. Це пов’язано зі зростанням експорту м’яса та їстівних субпродуктів (+6 %), а також молока та молочних продуктів, яєць птиці й натурального меду (+7%).
В цілому ж, Україна продовжує залишатися вагомим постачальником продовольства в світі. В частині переробленої продукції у 2023 році експортовано найбільше в світі олії соняшникової – 27,7 % від усього світового експорту. При цьому частка м`яса птиці складала 2,3 %, олії ріпакової – 2,2 %, соєвих бобів – 1,4 %, підсумував Юрій Лупенко.
###
Національна академія аграрних наук України (НААН) розпочала свою діяльність 22 травня 1931 року як Всеукраїнська академія сільськогосподарських наук і з такою назвою проіснувала самостійно та в складі різних відомств до 1990 року. 22 вересня 1990 року академії було надано нову назву – Українська академія аграрних наук (УААН). 29 липня 1991 року закладу надано статус самоврядної організації, яка входить до складу агропромислового комплексу України.
6 січня 2010 року Указом Президента України №8/2010 академії надано статус національної і перейменовано в Національну академію аграрних наук України.
НААН є державною науковою організацією, яка здійснює фундаментальні наукові дослідження, організовує, проводить та координує прикладні дослідження з проблем агропромислового комплексу.
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 257 94 91 |
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |