Скачати прес-реліз українською, на русском языке

У січні-червні 2019 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом збільшився майже на чверть (+23%) – до 4,8 млрд дол. США, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

При цьому, зазначив він, одночасне зростання експорту та імпорту спричинили збільшення позитивного для України сальдо до 1,9 млрд дол. США у порівнянні з І півріччям 2018 року.

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн – Нідерланди, Іспанія, Італія, Польща, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка складає 72% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами, зазначив експерт.

За його словами, основні обсяги поставок до Європи Україна забезпечує за рахунок зернових (1570 млн дол. США) та олійних (187 млн дол. США) культур, соняшникової олії (684 млн дол. США), макухи (293 млн дол. США), а також м’ясопродукції (104 млн дол. США).

В імпорті до України помітного акценту на якихось продуктах не спостерігається, зауважив Микола Пугачов. Більшою мірою здійснюється закупівля тютюну, продуктів для годівлі тварин, алкогольних напоїв, різних харчових продуктів та кукурудзи на насіння.

За даними на середину липня, у нинішньому році на 100% використані квоти на експорт до Євросоюзу меду, цукру, ячмінної крупи і борошна, обробленого крохмалю, консервованих томатів, яблучного і виноградного соків, кукурудзи (основна і додаткова квоти), пшениці і вершкового масла.

За прогнозними оцінками науковців Інституту аграрної економіки, відчутне зростання вітчизняного аграрного експорту у І півріччі дає серйозні підстави розраховувати на оновлення за результатами 2019 року рекордних для України показників поставок агропродовольства до Європейського Союзу, які були досягнуті минулого року, підсумував Микола Пугачов.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 34 71
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/