Скачати прес-реліз українською, на русском языке

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, якщо радикально не змінити існуючі тенденції в галузі, нинішній рівень споживання молока на одну особу – близько 200 кг/рік – не зміниться до 2030 року навіть при суттєвому зростанні продуктивності корів, вважає директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

Нині в Україні створено 260 молочарських сільськогосподарських кооперативів. Але вони не можуть охопити всі господарства населення, що виробляють товарне молоко. А саме в них зосереджено більше 75% корів, майже така ж їх частка й у виробництві молока, зазначив академік.

На його думку, саме кооперація може стати найбільш ефективним механізмом забезпечення безпечності продукції, яку виробляють такі господарства. Адже в нинішніх умовах сільськогосподарська кооперація має значні перспективи для забезпечення  європейських вимог безпечності молока при його реалізації.

Водночас через кооперацію селяни зможуть одержувати частину доданої вартості від реалізації молокопереробної продукції, компенсуючи свої втрати від низьких закупівельних цін, збільшити свої доходи за рахунок реалізації через кооператив молока вищої якості, підсумував Юрій Лупенко.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/