Тенденція уповільнення темпів нарощування капітальних інвестицій у сільське господарство збережеться до кінця 2018 року – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
Капітальні інвестиції у сільське, лісове та рибне господарство у І півріччі 2018 року склали 26869,8 млн грн. Це на 9,8% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року, поінформував провідний науковий співробітник Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль, коментуючи нещодавно оприлюднені дані Державного комітету статистики України.
При цьому, зауважив вчений, у сільському господарстві капітальні інвестиції за І півріччя зросли лише на 9,2%, тоді як торік темп приросту капітальних інвестицій у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних з ними послуг до відповідного періоду попереднього року становив 42,1%, а у 2016 році – 73,8%.
Помітного приросту капітальних інвестицій досягнуто у лісовому господарстві та лісозаготівлі – на 66,4%. У рибному ж господарстві вони, навпаки, зменшилися – на 18,6%.
За розмірами капітальних інвестицій, які за фактом поки що не перевищують 110 дол. США на 1 га угідь, Україна помітно поступається розвинутим країнам світу. Там цей показник складає не менше 150 дол. США на 1 га.
У виробництві харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів інвестиційні процеси в І півріччі 2018 року дещо оживилися, хоча вони поки що залишаються недостатньо активними, а саме виробництво цієї продукції є інвестиційно непривабливим. Загальний обсяг капітальних інвестицій на його розвиток у січні-червні цього року порівняно з відповідним періодом 2017 року збільшився на 27,4% і становив 9371,8 млн грн. Тобто на виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів припадало лише 39 коп. на 1 грн вкладень у сільське господарство, пояснив науковець. У 2010 році цей показник складав 1 грн, а у 2000 році – 2,16 грн.
З огляду на результати І півріччя, існує достатньо висока вірогідність того, що тенденція уповільнення темпів нарощування капітальних інвестицій у сільське господарство збережеться до кінця року, підсумував Микола Кісіль.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 258 3112 |
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку | Ел. пошта: press@iae.org.ua |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |