Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Вітчизняне тваринництво з великими труднощами утримує свої позиції, констатував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, коментуючи дані, опубліковані Державною службою статистики України у статистичному збірнику «Тваринництво України 2016».

Найбільше непокоїть той факт, зазначив він, що поголів’я усіх видів тварин в усіх господарствах у 2016 році зменшилося. При цьому найбільше – на 5,8% – скоротилося поголів’я свиней.

Збільшилося лише поголів’я кіз у сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарствах.

У господарствах населення зросло поголів’я качок – на 812,3 тис. або на 8,3%, хоча загалом поголів’я птиці зменшилось.

Загальні обсяги продукції вирощування тварин минулого року незначно – на 8,7 тис. т у живій масі або на 0,3% – збільшилися за рахунок великої рогатої худоби і птиці.

Обсяги реалізації тварин на забій збільшилися загалом на 1,2 тис. т (0,04%). Втримати позиції вдалося за рахунок збільшення на 27,7 тис. т (1,8%) обсягів реалізації птиці.

Виробництво яєць, вовни, меду зменшилося в усіх категоріях господарств, включаючи сільгосппідприємства.

Виробництво м’яса у забійній вазі на одну особу у 2016 році склало 54,5 кг проти 54,2 кг у 2015 році, молока – 243,3 кг проти 247,8 кг, яєць – 354 шт. проти 392 шт, вовни – 0,1 кг проти 0,1 кг відповідно.

Вітчизняне тваринництво щороку здає все більше позицій. А це не лише зменшення рівня задоволення споживчих потреб населення, а й скорочення робочих місць на селі, нарощування дефіциту органічних добрив, втрата селянських традицій на селі, підсумував Юрій Лупенко.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/