Скачати прес-реліз українською, на русском языке

За даними Державної служби статистики України, загальний обсяг капітальних інвестицій, освоєних у сільському, лісовому та рибному господарствах і у виробництві харчових продуктів , напоїв та тютюнових виробів за січень-грудень 2016 року, склав 62 млрд грн. Цей результат на 21 млрд грн перевищив показник відповідного періоду 2015 року, зазначив завідувач відділу Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль.

За його словами, у капітальних інвестиціях в економіку України в 2016 році частка агропродовольчого сектору склала 19%.

 

Капітальні інвестиції, освоєні у сільському, лісовому та рибному господарстві у січні-грудні 2016 року на 17,1 млрд грн перевищили показник за відповідний період 2015 року і склали 45 млрд грн. З них, 44,2 млрд грн – 98,2% вкладень – були спрямовані у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ним послуг, зазначив науковець.

На фоні зростання капітальних інвестицій у сільське господарство у 2016 році їх обсяги у лісовому господарстві та лісозаготівлі порівняно з відповідним періодом 2015 року скоротилися на 10,8%, а в рибному господарстві – на 40,6%.

У січні-грудні 2016 року харчова промисловість також продемонструвала зростання – на 24,4 % порівняно з аналогічним періодом попереднього року.

На 1 грн капітальних інвестицій у сільське господарство в 2016 році припадало 0,38 грн вкладень у харчову промисловість.

Агропродовольчий сектор економіки у 2016 році забезпечив 36,7%, з них сільське господарство – 30%, загального обсягу приросту капітальних інвестицій в економіку держави. Це свідчить про пріоритетність інвестування розвитку сільського господарства, зауважив експерт

За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, пріоритетність в інвестуванні сільського господарства над харчовою промисловістю зберігатиметься до 2025 року, підсумував Микола Кісіль.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/