Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Суми у 5,5 млрд грн, заявленої у Дербюджеті-2017 на державну підтримку розвитку сільського господарства, може бути недостатньо для повної компенсації втрат сільгосппідприємств – виробників тваринницької продукції від припинення дії спецрежиму справляння ПДВ, зазначив завідувач відділу податково-бюджетної політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Леонід Тулуш.

За задумами урядовців, пряма бюджетна підтримка повинна покрити втрати галузі тваринництва від скасування з 1 січня 2017 року дії спецрежиму ПДВ.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, сума ПДВ-акумуляції по всій тваринницькій продукції за 2015 рік перевищила 7,5 млрд грн: по молоку – понад 1,3 млрд грн, м’ясу свиней – близько 1,0 млрд грн, м’ясу великої рогатої худоби – понад 0,3 млрд грн, продукції птахівництва – понад 4,9 млрд грн.

У 2016 році, внаслідок зміни порядку функціонування спецрежиму, суми ПДВ-акумуляції по тваринницькій продукції будуть суттєво меншими.

В умовах часткової сплати ПДВ до бюджету сільгосппідприємства надають перевагу варіанту «самостійного витрачання» сум ПДВ – шляхом придбання матеріально-технічних ресурсів – в першу чергу, техніки й обладнання. Це суттєво зменшує суми ПДВ до сплати в бюджет, а відповідно, і обсяг ПДВ-акумуляції у 2016 році.

Відсутність належної компенсації втрат сільгосппідприємств – виробників тваринницької продукції у Держбюджеті-2017 може негативно позначитися на ключових показниках розвитку тваринницькій галузі в Україні – в першу чергу, на рентабельності, а як наслідок – на обсягах виробництва продукції тваринництва в секторі сільгосппідприємств, підсумував Леонід Тулуш.

Довідка

Наведені дані отримані із застосуванням методики оцінки сум ПДВ-акумуляції в розрізі окремих видів сільгосппродукції, розробленої науковим колективом відділу податково-бюджетної політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» під керівництвом к.е.н. Леоніда Тулуша.

Зазначена методика базується на визначенні у загальних витратах частки матеріальної складової, що обумовлює виникнення вхідного ПДВ, та послідуючому визначенні на цій основі, з урахуванням наявної рентабельності, частки доданої для цілей справляння ПДВ вартості у ціні певного виду сільгосппродукції.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/