Скачати прес-реліз українською, на русском языке

2015 року закріпилася позитивна тенденція географічної диверсифікації експорту вітчизняного м’яса та субпродуктів на ринки країн Європи та Азії, поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» з наукової роботи, д.е.н. Микола Пугачов.

За 2015 рік Україна експортувала продукції цієї групи на 377,9 млн дол. США – 98,8% до показників 2014 року.

Основним імпортером українського м’яса та субпродуктів залишилася Російська Федерація. Її частка у вітчизняному експорті продукції цієї групи торік склала 33,2%. Експорт до РФ у 2015 році перевищив показники 2014 року в 1,8 разу і становив 125,6 млн дол. США.

Друге місце у рейтингу основних імпортерів вітчизняного м’яса уже кілька років поспіль утримує за собою Іран. 2015 року він на 7,7% збільшив обсяги закупівель – до 58,3 млн дол. США, а свою частку в експорті м’ясної продукції – до 15,4%.

Третє місце традиційно посіли Нідерланди. Торік їх частка склала 10,3%, а вартість імпортованого м’яса – 38,9 млн дол. США.

Топ-5 основних імпортерів цієї групи продукції замикають Казахстан (6,0%) та Німеччина (4,5%), яка 2014 року була лише десятою у рейтингу із часткою в 1,5%.

Загалом на ці країни припадає майже 70% вітчизняного експорту м’яса та субпродуктів.

У 2015 році країни Азії суттєво посилили свої позиції імпортерів продукції цієї групи. Єгипет із часткою 2,8% посів шосте місце у рейтингу, тоді як 2014 року він входив лише до топ-50 разом з Об’єднаними Арабськими Еміратами, Лівійською Арабською Джамахарією та Кувейтом. Ці країни 2015 року перемістилися до другої десятки основних імпортерів українського м’яса. Збільшили обсяги закупівель також Йорданія, В’єтнам та Гонконг. Загалом ці азійські країни разом Іраком закупили 2015 року більше чверті українського м’яса та субпродуктів, зауважив Микола Пугачов.

 ###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 258 3112
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/