2015 року очікується зростання цін реалізації на всі види агропродукції – Інститут аграрної економіки
Прес-релізиСкачати прес-реліз українською, на русском языке
Цього року, за нашими прогнозами, очікується зростання цін реалізації на всі види агропродукції, поінформував директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.
За його словами, в галузі тваринництва найбільшими темпами порівняно з попереднім роком зростуть ціни на вовну (на 71,2%), м’ясо великої рогатої худоби (69,1%) та яйця (60,4%). М’ясо птиці купуватимуть дорожче на 38,1%, свинину – на 37,3%, а молоко – на 21,4%.
За оцінками науковців Інституту аграрної економіки, серед продукції рослинництва порівняно з 2014 роком майже удвічі (на 88,4%) подорожчають плоди. У півтора рази (47,7%) зросте ціна на виноград. Картопля та цукрові буряки стануть дорожче майже на 40%. Ціна на овочі відкритого ґрунту зросте майже на третину (34,3%), а на тепличну та парникову продукцію – на 21,6%. Ягоди подорожчають на 11,4%.
Ціна на олійні культури збільшиться в 1,5–1,7 разу. Соя подорожчає на 55,0%, соняшник – на 62,0%, а ріпак – на 71,9%.
Ціни на зернові зростуть проти 2014 року, в середньому, у 1,5 разу, зазначив експерт. Найбільше подорожчають рис та гречка – у 2,5 разу та 2,1 разу відповідно. Ціни на більшість зернових збільшаться на 40–60%. Це стосується цін на жито (на 60%), на кукурудзу на зерно (56,5%), на ячмінь та горох (50%), на овес (45%), на просо (42,8%) та на пшеницю (41,3%). Сорго подорожчає на 34,9%, решта зернових – в середньому, на 20%.
Водночас зростання цін не завжди компенсує здорожчання витрат, внаслідок чого доходи сільгоспвиробників падають, підсумував Юрій Лупенко.
###
Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.
Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.
Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.
Контактна особа:
Лариса Басанська, | Тел.: +38 044 258 31 12 |
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень | Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду |
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» | Веб-сайт: http://iae.org.ua/ |