Скачати прес-реліз українською, на русском языке

Динаміка цін на вітчизняному зерновому ринку значною мірою залежить від волатильності їх на світового ринку, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

За його словами, щоб зменшити втрати виробників зерна у періоди зниження цін на світовому ринку, необхідно, насамперед, використовувати внутрішні можливості для використання зерна.

Таким, на думку академіка, є збільшення спрямування зерна на годівлю тварин. Це дозволить не тільки забезпечити споживання зерна та продукції тваринництва на рівні раціональних норм, а й нарощувати обсяги експорту тваринницької продукції, що має вищий, ніж зерно, вміст доданої вартості.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, при використанні зерна для виробництва молока сукупна додана вартість від виробництва зерна і молока зростає у 2,2 разу, а для виробництва м’яса свиней – у 2,5 разу. При цьому у розрахунку на 1 млн тонн зерна додатково можна створити 9,3 тис. робочих місць за молочним напрямом і 4,4 тисячі – на виробництві свинини.

Також важливим напрямом диверсифікації є нарощування експорту зернокруп’яних культур, таких як гречка і просо, а також жита та вівса, попит на які на світовому ринку постійно зростає, зауважив експерт.

Зміна структури українського експорту на користь продукції з підвищеним вмістом доданої вартості, а також розширення експорту зернової продукції, ціни на яку мають низьку волатильність на світовому ринку, дозволить збільшити доходи українських товаровиробників та зменшити їх втрати у разі падіння експортних цін, підсумував Юрій Лупенко.

###

Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» заснований у 1956 році в м. Київ як науковий центр з розробки економічних основ формування і здійснення аграрної політики в Україні, актуальних проблем теорії і практики розвитку агропромислового комплексу, організації впровадження у виробництво досягнень економічної науки, здійснення координації досліджень та підготовки наукових кадрів.

Указом Президента України від 12 січня 2004 року № 48 Інституту надано статус національного наукового центру.

Головним завданням Інституту є розробка економічних основ формування аграрної політики в Україні, проведення дослідження актуальних проблем розвитку агропромислового комплексу, організація впровадження у виробництво досягнень аграрної науки, здійснення координації досліджень та підготовка кадрів.

Контактна особа:

Лариса Басанська, Тел.: +38 044 527 86 73
Відділ науково-організаційного забезпечення та координації досліджень Ел. пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Веб-сайт: http://iae.org.ua/