MG 9885Сільськогосподарське дорадництво – важлива складова розвитку фермерства. Таку точку зору висловив завідувач Відділу проблем галузевого і територіального управління, доктор економічних наук Інституту аграрної економіки, академік НААН Михайло Кропивко виступаючи на семінарі «Досвід розвитку фермерства в країнах Євросоюзу та можливостей його застосування в Україні», який відбувся 5 червня 2014 року у рамках виставки «Агро-2014».

У своїй доповіді «Інформаційно-консультаційне забезпечення розвитку фермерства в Україні» він окреслив завдання з розвитку фермерства до 2020 року, визначені Стратегією розвитку аграрного сектору економіки України та проектом Стратегії соціально-економічного розвитку села.

Цими документами, зокрема, передбачається реалізація цілої низки реформаційних заходів з розвитку малого і середнього агробізнесу, а саме:

  • Розвиток сімейного фермерства з метою залучення 4,3 млн окремих селянських господарств до активної участі в агроринку через перетворення їх частини на сімейні ферми та фізичних осіб – підприємців.
  • Розвиток сільськогосподарської кооперації з утворенням сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів практично у кожній сільській раді.
  • Формування конкурентоспроможних аграрних кластерних систем.
  • Запровадження європейських стандартів ведення сільськогосподарської діяльності, якості та безпеки сільськогосподарської продукції і продовольства.
  • Розроблення та реалізація Програм соціально-економічного розвитку сільських громад і територій.
  • Інші масштабні проекти розвитку спільної сільськогосподарської діяльності, зеленого туризму, органічного землеробства тощо.

Проаналізувавши вітчизняний та зарубіжний досвід успішного розвитку фермерства та створення міні-кластерів, доповідач зробив висновок щодо важливої ролі дорадництва як складової забезпечення реалізації визначених реформ.