Відбувся науково-методологічний семінар «Вплив світових економічних криз на економіку України»
Новини16 травня 2014 року у рамках Фестивалю науки відбулося засідання постійно діючого науково-методологічного семінару Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» «Вплив світових економічних криз на економіку України».
З доповіддю на цю тему виступила с.н.с. відділу аграрної політики Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Альона Мельник.
Охарактеризувавши еволюцію наукових підходів щодо трактування сутності поняття «економічна криза», доповідач також розглянула періодичність виникнення криз як складових економічного циклу.
За її словами, глобалізаційні умови змінюють характер й особливості прояву економічних криз та сприяють їх трансформації у світові.
При цьому тривалість довгих циклів поступово скорочується: перший цикл (1789–1849) тривав 60 років, другий (1849–1896) – 47 років, третій (1896–1938) – 42 роки, четвертий (1952–1990) – 38 років.
Кризи давно перестали бути закономірним еволюційним (циклічним) явище, зробила висновок науковець, проаналізувавши різноманітність чинників, що зумовлюють світові економічні кризи.
На її думку, в умовах глобалізації кризи трансформувалися в інструмент задоволення економічних інтересів одних країн за рахунок інших – менш проінформованих, досвідчених, захищених і готових до економічного протистояння.
Доповідач також розглянула особливості кризового стану національної економіки за часів незалежності України та зазначила, що у нинішніх умовах, коли джерела швидкого зростання до докризових років вичерпано, єдиний шлях виходу України на траєкторію сталого розвитку – це рішучі й всеосяжні реформи, спрямовані на підвищення конкурентоспроможності економіки.
У заході взяли участь понад 80 учасників – науковці ННЦ «ІАЕ», аспіранти та студенти.
Організатор – Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки».