nnc iae smollNUBIP LOGOLogo Siegel zentriert logo iamo17–21 березня 2014 року на базі Навчально-наукового інституту бізнесу Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП) відбувся семінар для викладачів, наукових співробітників та аспірантів «Економіка виробництва: теоретичний та прикладний аналіз».
Заняття проводили професор Міхаель Грінгс, Університет Мартіна-Лютера Галле-Віттенберг (Німеччина) та доктор наук Олександр Перехожук, Лейбніц-Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (Німеччина).
У рамках навчального курсу економісти-аграрники ознайомилися з сучасними теоретичними і методологічними концепціями та методами щодо вивчення та аналізу аграрно-політичних заходів та їх впливу на ринки та виробничі відносини в АПК із застосуванням економетричних методів та підходів.

Жоден науковець-економіст не може працювати, не використовуючи статистику, тому отриманий нами досвід із застосування програми статистичного аналізу R є надзвичайно цінним, зазначив один із учасників семінару, молодший науковий співробітник Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (ННЦ «ІАЕ») Роман Костюк. Імпонує спосіб подачі інформації: наведення наочних прикладів, деталізація проблемних питань, а вдале також поєднання теорії і практики, зазначив він.
У заході взяли участь близько 30 учасників — представники ННЦ «ІАЕ» та НУБіП.
Організатори:

  • Університет імені Мартіна Лютера Галле-Віттенберг (м. Галле, Німеччина);
  • Лейбніц Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (ІАМО) (м. Галле, Німеччина);
  • ННЦ «Інститут аграрної економіки»;
  • Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Довідково
Університет Мартіна-Лютера Галле-Віттенберг засновано у 1817 році (університет у Віттенбергу засновано у 1502 р.). Проводить навчання і дослідження у сферах: філософії, суспільних і природничих наук, медицини, права та економіки. Надає кваліфікаційні рівні: бакалавр мистецтв, бакалавр наук, магістр мистецтв, магістр наук, доктор мистецтв, доктор наук, габілітований доктор.
Лейбніц-Інститут аграрного розвитку в країнах з перехідною економікою (ІАМО) працює у сфері економіки сільського господарства, економіки продовольства країн Центральної та Східної Європи.