Микола Пугачов: Інтеграція наукових інновацій у реальний сектор економіки є важливою умовою її подальшого розвитку
НовиниІнтеграція наукових інновацій у реальний сектор економіки є важливою умовою її подальшого розвитку. Втім, на заваді реалізації наукових проєктів в аграрній галузі стоять економічні бар’єри, які необхідно подолати якнайшвидше, зазначив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Микола Пугачов, виступаючи на першій конференції проєкту SofiUm, яка відбулася 31 жовтня 2024 року в онлайн форматі.
За його словами, Інститут аграрної економіки міг би стати майданчиком, на якому дослідники та інвестори розглядали б існуючі наукові розробки та обговорювали шляхи пошуку фінансування для їх реалізації.
Конференція SofiUm мала за мету створення онлайн-платформи для полегшення доступу українських науковців до фінансування, підтримки їх досліджень, а також розвитку співпраці між донорами та науковою спільнотою.
Учасники заходу обговорили основні виклики, з якими стикається українська наука, включаючи проблеми пошуку фінансування та відсутність ефективних платформ для презентації досліджень.
У ході дискусії досягнуто таких домовленостей:
- SofiUm як необхідна платформа, що об’єднає дослідників та інвесторів для спільної роботи, отримав підтримку донорів та науковців.
- Підтверджено локації Національного дендрологічного парку «Софіївка» та Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» як майданчики проведення подальших зустрічей для обговорення майбутніх проєктів.
- Запланувати та провести серію навчальних вебінарів для науковців з питань підготовки заявок на грантове фінансування.
- Ухвалено рішення щодо запуску перших пілотних проєктів на платформі SofiUm, щоб протестувати її можливості на практиці.
У конференції SofiUm взяли участь 52 учасники, серед яких представники науки, донорських та громадських організацій, екологічні та аграрні експерти.
До проведення заходу долучилися такі донорські організації: USAID, GIZ, Фонд Східна Європа, Український фонд стартапів, Нове місто, Український культурний фонд, Офіс з розвитку підприємництва та експорту, Черкаська агенція регіонального розвитку, Український ветеранський фонд.
Організатори конференції – Національний дендрологічний парк «Софі́ївка» (м. Умань Черкаської області) та Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» (м. Київ).