Представниця Інституту аграрної економіки взяла участь у другому Міжнародному саміті Non-GMO 2024
НовиниМіжнародна Non-GMO індустрія закликає до прозорості щодо нових геномних методів (New Genomic Techniques, NGTs) та чесної співпраці по всьому ланцюжку створення вартості, зазначила провідний науковий співробітник відділу організації наукових досліджень та інноваційного розвитку Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Галина Студінська, інформуючи про свою участь у другому Міжнародному саміті Non-GMO 2024, який відбувся 7-8 жовтня 2024 року у Франкфурті-на-Майні, Німеччина.
Захід мав за мету обговорити можливі майбутні зміни в регулюванні ЄС щодо нових геномних методів (NGT), а також розглянути напрямки розвиток ринку.
Учасники заходу обговорили питання щодо ринкових тенденцій, інновацій та очікувань споживачів, а також розглянули актуальну інформацію стосовно виявлення нових ГМО та способів їх виключення з ланцюгів постачання.
У лютому 2024 року Європарламент підтримав послаблення правил щодо ГМО. Однак значна частина урядів країн – членів ЄС та виробників не підтримують такі зміни. Отже, обговорення питань порядку денного саміту виявилося непростим та дискусійним навіть для європейських учасників, зауважила Галина Студінська.
За результатами обговорення учасники Саміту чітко заявили про свободу вибору та прозорість: оператори по всьому ланцюжку створення вартості без ГМО об’єднані в боротьбі з поточними проблемами, пов’язаними з запланованою дерегуляцією нових геномних методів, запропонованою Комісією ЄС.
У заході взяли участь понад 160 представників процвітаючої міжнародної індустрії Non-GMO та провідних європейських асоціацій із 23 країн і чотирьох континентів.
Участь представниці Інституту аграрної економіки у заході стала можливою завдяки запрошенню співорганізатора Саміту Donau Soja Ukraine.
Організатори заходу – ключові бізнес-асоціації на ринку Non-GMO: Verband Lebensmittel ohne Gentechnik (VLOG), ARGE Gentechnik-frei, Donau Soja, ENGA та ProTerra Foundation.