Молочна галузь зазнає збитків – коментар Івана Свиноуса 24 каналу
НовиниНауковці стверджують, що спека негативно впливає як на молочну продуктивність корів, так і на формування кормової бази. Особливо це стосується господарств населення.
Іван Свиноус: Сільськогосподарські підприємства за рахунок впровадження інноваційних технологій у молочному скотарстві та кормовиробництві нівелювали вплив таких кліматичних ризиків, як посуха та висока середньодобова температура. Проте у господарствах населення посуха має суттєвий вплив на виробництво молока, що проявляється у скороченні термінів пасовищного періоду та зменшенні запасів грубих кормів.
За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, за 8 місяців 2024 року виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах становитиме 2013,3 тисячі тонн, що на 6,6 % більше показника за відповідний період 2023 року. Тоді як у господарствах населення валовий надій за січень-серпень 2024 року очікується на рівні 3061,1 тисячі тонн, тобто на 14,4 % менше, ніж за відповідний період торік.
На думку експертів, посуха та високі середньодобові температури – особливо в умовах обмеженості електропостачання виробників та переробників – провокують зростання закупівельних цін на високоґатункове молоко.
Науковці Інституту аграрної економіки прогнозують, що на кінець вересня 2024 року вартість молока екстра ґатунку, що надходить від господарств корпоративного сектору аграрної економіки, становитиме 15,90 гривні за кілограм без врахування ПДВ, що на 5,3 % вище відповідного значення серпня цього року, вищого ґатунку – 15,5 гривні за кілограм (+4,1 %).
Закупівельні ціни на молоко першого ґатунку можуть зрости протягом серпня-вересня на 2,3 % і становити на 30 вересня 14,7 гривні за кілограм без врахування ПДВ.
Джерело: 24 канал