Без механізмів. Чим допоможе агросектору Стратегія розвитку України до 2030 року? – коментар Ольги Ходаківської Аграрному інформаційному агентству Agravery.com
НовиниЧому Стратегія приречена?
Аграрний блок представленої Стратегії, на жаль, готувався без залучення української аграрної науки. Про це повідомила Ольга Ходаківська, заступниця директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».
«Нас запросили тільки на її презентацію і для того щоб ми, як учасники могли послухати та прокоментувати Стратегію у чаті. Якщо говорити про ті напрацювання які є, то чітко прослідковується розмежування вектору аграрного виробництва та українського села. Ці питання не можна розривати. У всьому світі до них підходять у комплексі та шукають відповідні рішення.
На сьогоднішній день у даній стратегії ми бачимо, що ці питання розірвали, сільський розвиток загубили, як і, власне, саму науку", — відзначає Ольга Ходаківська.
Потрібно пригадати, що це не перша стратегія, яку розробляли до 2030 року. До цього часу всі вони залишалися тільки на папері. Основна причина — це відсутність механізмів її реалізації.
«Найбільше, що було зроблено — це створено центр, який має зайнятися реалізацією стратегії. І все! А на кого будуть покладені певні функції, обов’язки тощо — невідомо. У нинішній Стратегії також немає механізмів реалізації навіть тих векторів, які закладені на сьогодні, немає координації між різними органами. Ця Стратегія, як і інші, приречена. Причини різні, але результати і наслідки будуть одні і ті ж самі», — констатує заступниця директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».