exoticУ 2019 році найбільша частка (11%) у структурі зарубіжних поставок сільгосппродукції до України припала на продукцію групи «Плоди та горіхи» – за рахунок цитрусових, бананів та інші екзотичних плодів, зазначив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

За даними Державної служби статистики, у 2019 році обсяги імпорту плодів та горіхів становили 673 млн дол. США. Це майже на 28 % перевищило показник 2018 року у 526 млн дол. США, поінформував науковець.

За його словами, основним постачальником продукції цієї групи до України за останні роки залишається Туреччина, з якої минулого року імпортовано понад 240 тис. т фруктів. Торік частка Туреччини у вартості вітчизняного імпорту плодів склала 27,9 %, зазначив експерт.

Також значні закупівлі фруктів українські компанії здійснили в Еквадорі (11,1 %), Коста-Ріці (7,6 %), Греції та Іспанії ( по 6,2 %), а також Єгипті (5,6 %).

Сукупно ці шість країн сформували 2019 року близько 65 % вартості імпорту продукції даної групи до України.

Найбільшим попитом серед плодово-ягідної продукції в Україні користуються цитрусові і банани, які формують понад 3/5 вартості її імпорту. Якщо в імпорті цитрусових більше половини обсягів стабільно належать Туреччині, то закупівлі бананів ми здійснюємо переважно в країнах Латинської Америки, зокрема Еквадорі і Коста-Ріці, які торік забезпечили 75 % вартісних обсягів поставок, підсумував Микола Пугачов.