46465486Формування моделей розвитку сільських територій має здійснюватися з урахуванням особливостей регіону, зазначив заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, виступаючи на громадських слуханнях «Перспективна модель розвитку українського села – науковий погляд», що відбулися у Міністерстві аграрної політики та продовольства України 25 травня 2017 року.

У доповіді «Перспективні моделі соціально-економічного розвитку сільських територій» Микола Пугачов презентував глибокий аналіз європейського підходу до формування політики сільського господарства і навколишнього середовища. Особливу увагу він приділив основним засадам, напрямам та бюджету сучасної Спільної агарної політики ЄС на 2014–2020 роки, а також існуючим європейським концепціям розвитку сільських територій.

Надавши детальну характеристику основних моделей розвитку сільських територій України з огляду на їх особливості, переваги та недоліки, доповідач, зокрема, зазначив, що базовим елементом моделі має бути селянин-власник сільгоспугідь. Саме за рахунок його господарювання формуватиметься середній клас на селі, а також зростатиме якість життя сільських жителів.

Реалізація згаданих моделей потребує завершення земельної реформи, а також запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення на користь осіб, що проживають і самостійно господарюють на сільських територіях, зауважив Микола Пугачов.

Сільський розвиток потребує збільшення державної підтримки. В першу чергу, зазначив експерт, вона має спрямовуватися на розвиток ініціативи сільських громад, малого та середнього підприємництва, створення нових робочих місць та інфраструктури.

При виборі моделі сільського розвитку слід враховувати обмеженість земельних ресурсів, необхідність забезпечення зайнятості сільського населення та нормативів якості його життя, а також збереження довкілля, підсумував Микола Пугачов.

На заході також виступила провідний фахівець Інституту економіки та прогнозування Національної академії наук України Олена Бородіна. Вона ознайомила присутніх з сучасними підходами до формування і реалізації політики сільського розвитку.

Учасники слухань обговорили представлені доповіді, а також обмінятися думками щодо моделі розвитку сільських територій України.

У заході взяли участь народні депутати України, представники Міністерства аграрної політики та продовольства України, Громадської ради при Мінагрополітики, громадських об’єднань та асоціацій, наукових установ, засобів масової інформації.