Вітчизняне виноградарство і виноробство мають знайти відповіді на гострі виклики сьогодення – Юрій Лупенко
НовиниВиноградарство в Україні останнім часом зазнало значних змін, зазначив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко, виступаючи на Міжнародних Таїровських читаннях «Проблеми інтеграції виноградарства і виноробства України у світовий науковий та економічний простір», що відбувся 10 вересня 2015 року в Одесі.
У своїй доповіді «Сучасні тенденції розвитку ринку продукції виноградарства в Україні» він, зокрема, зазначив, що після анексії Криму вітчизняне виноградарство в Україні значно зменшило обсяги виробництва. За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, у 2015 році обсяги валового збору винограду зменшаться майже на 20% – до 356 тис т.
За словами доповідача, розвиток виноградарства та виноробства дедалі більше залежить від макроекономічних процесів та державної політики щодо підтримки галузі, а також від особливостей сектору господарств населення, що виробляє більше 40% продукції галузі.
Розвиток виноградарства й виноробства визначатиметься ситуацією в державі і здатністю галузі оперативно реагувати на гострі виклики сьогодення, зазначив академік.
Підвищення ефективності виноградарства пов’язано, насамперед, із диверсифікацією та розширенням ринків збуту, підвищенням ємності внутрішнього ринку, включаючи столовий виноград та винопродукцію, використанням можливостей концентрації виробництва та відновленням позитивної практики державної підтримки галузі, підсумував Юрій Лупенко.
Учасники Міжнародних Таїровських читань обговорили наукові та практичні проблеми виноградарсько- виноробської галузі України.
Захід відбувся у рамках урочистостей, присвячених 110-річчю заснування Національного наукового центру «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова».
Організатор – Національний науковий центр «Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова».